تبلیغات
شب شکن - کارگاه آموزشی جهانینی ؛ اهمیت خواب شب به استادی مهندس دژاکام
 
شب شکن
درمان قطعی اعتیاد و وابستگی به مصرف سیگار با متدDST


بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته اول جلسه از دوره پنجاه و هفتم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه  اهمیت خواب شب به نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری همسفر سمانه در تاریخ چهارشنبه 94/12/19 رأس ساعت 13:30 آغاز به کار نمود.


 خواب سه پارامتر مهم است، 1ـ زمان مناسب 2ـ مکان مناسب 3ـ سیستم ایکس (افکار مناسب، فیزیولوژی مناسب)

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.

امیدوارم حال شما خوب باشد، من هم بحمدلله خوب هستم.

در قرآن آمده است که بلد شهر وجودی است و تو حلول کردی در این شهر.

این شهر از خاک است و گفتیم که تمام املاح در آن است (مثل آهن، مس، آلومینیوم، چدن، فسفر، کلسیم، پتاسیم و..) این بدن یک مقداری که کار می کند، باید استراحت کند و بازسازی شود. یک مقداری مواد شیمیائی در بدن ترشح می شود که زائد است و باید دفع شود، تا بدن به حالت تعادل در بیاید. مثل یک ماشین که با تمام قدرت کار می کند، در یک جا باید بایستد و استراحت کند.

برای همین خداوند شب را خلق کرد، برای استراحت جسم. بنابراین مهم ترین مطلب در خواب، این است که خواب باید قطعاً در شب باشد. در شب بدن مثل یک موبایل شارژ می شود و دقیقاً بعضی از مطالب علمی وجود دارند که ما هنوز آگاهی کامل به آن نداریم، ما این را فهمیده ایم که هیچوقت خواب روز جواب خواب شب را نمی دهد. کسانی که روز می خوابند و شب ها بیدار هستند، چهره هایشان پف کرده می شود، زرد می شود و تعادل روحی و روانی ندارند و مشکلاتی در آنها بوجود می آید.

حالا از نظر مکانیزم چه اتفاقاتی در کائنات می افتد و چگونه این جسم شارژ می شود؟ وقتی ما به خواب می رویم، خداوند از خواب بعنوان مرگ موقت یاد کرده است، یک نوع مرگ است ولی موقت، در مرگ دائم نفس از جسم جدا می شود و دیگر به جسم بر نمی گردد، ولی در خواب جدا می شود و دومرتبه به جسم بر می گردد. موقعی که می خواهیم بخواهیم، خواب یک نوع بیهوشی است، اگر بخواهیم بیهوشی را در نظر بگیریم، برای عمل جراحی افراد را با ماده بیهوشی و شیمیائی، بیهوش می کنند، ما وقتی بخواهیم خواب برویم، باید بیهوش شویم و دقیقاً همانطور که در بیهوشی یک نوع مرگ مصنوعی است، از یکسری مواد شیمیائی استفاده می شود، در حالت بیداری هم مواد شیمیائی در بدن ترشح می شوند تا ما به خواب برویم.

سه ماده به نام استیل کولین، سروتونین و آدرنالین وارد جریان خون می شوند و ما را بیهوش می کنند. نکته مهم این است که بدن ما ساعت دارد، ساعت های متعددی دارد که ما خبر نداریم. اگر ما بخواهیم حالت افسردگی را شادی را در نظر بگیریم، یک پیک (زمان) دارد. مثلاً ما در یک روزهائی از ماه حالمان خیلی خوش است، در یک روزهائی حالمان خوش نیست، این یک جدول و پیک دارد. حالا در تمام موارد بدن یک ساعتی دارد، که بعضی ها 21 روزه، بعضی ها 2 ماهه و متفاوت هستند. خواب هم یک سیکل دارد و این سیکل را ما تعیین می کنیم. یعنی چه ساعتی بخواهیم، این بسیار حائز اهمیت است. این طور نیست که شما هروقت خواستید بخوابید، خوابتان ببرد. یک ساعت مشخص بین نیم ساعت تا سه ربع، این ساعت خواب هر فرد است. اگر آن فرد آن ساعت خوابید، خیلی راحت خواب می رود. مثلاً من ساعت 9:30 شب برای خواب می روم، بدن من عادت کرده و بین این ساعت شروع به ترشح مواد شیمیائی می کند، اگر این ساعت به 11 شب کشیده شد، بدن چون آن ماده را ساعت 9 ترشح کرده و من نخوابیدم، حالا دیگر ساعت 11 نمی توانم بخوابم، چون آن مواد دیگر ترشح نمی شود. پس یکی از مسائل مهم در خواب، زمان خواب است و این بستگی به خود فرد دارد. مثلاً یک نفر 11 شب می خوابد، نمی شود یک شب 11 شب بخوابد، یک شب 9 شب و ... این طور افراد هرگا اگر بخواهیم خوابمان را درست کنیم، باید به زمان مناسب توجه کنیم.

بعضی ها خوابشان خوب است و خوابشان جابجا شده است، بعضی ها بی خواب هستند و این جسم مشکل دارد. شخص می گوید من خوابم کم است ، می گوئیم شب چه ساعتی می خوابی؟ می گوید 5 صبح ، می پرسم چه ساعتی بیدار می شود؟ می گوید 2 ظهر . خوب این فرد ساعت خوابش بهم ریخته است و علت کم خواب بودنش و یا اینکه در شب خوابش نمی برد، همین موضوع است.

قدیمی ها همه یک ساعت خاصی می خوابیدند (موقع غروب آفتاب و تاریکی)، الآن اینگونه نیست. ما اگر بخواهیم خواب را درست کنیم، نمی توانیم افراد را با یک برنامه ای بگوئیم سر فلان ساعت بخواب. این کار از ما بر نمی آید. کسی که ساعت 3 شب می خوابد و بگوئیم 9 شب بخواب ، خوابش نمی برد. ما به زور می توانیم از خواب بیدارش کنیم، ولی به زور نمی توانیم خوابش کنیم. نمی توانیم با گفتن، نصیحت کردن و آب روی او ریختن به خوابش ببریم. بنابراین برای درست کردن خواب، باید از صبح اقدام کنیم.

الآن بهترین کاری که در کنگره 60 انجام شده، وعده اول است که به ساعت 5 صبح یا 6 صبح یا 7 صبح تغییر یافته. پس اگر می خواهیم روی خواب افراد کار کنیم، باید روی ساعت بیداری صبحشان اقدام کنیم و بعد از بیداری صبح نباید بخوابند.

بنابراین در خواب سه پارامتر مهم است، 1ـ زمان مناسب 2ـ مکان مناسب 3ـ افکار مناسب، فیزیولوژی مناسب (یعنی یک سیستم ایکس مناسب و همان ترشحاتی که در حال انجام شدن است)

بعضی از آدم ها در مکان خاصی عادت کرده اند به خواب رفتن. اگر مکانشان جابجا شود، خوابشان نمی برد. بعضی ها اگر سر و صدا باشد، خوابشان نمی برد.

بنابراین اگر بخواهیم خواب به طور کلی درست شود، باید سیستم ایکس درست شود و همچنین افکار بایستی اصلاح شود.

موقع خوابیدن نبایستی فیلم ترسناک نگاه کنید، چون تا صبح کابوس می بینید. در موقع خواب در خانواده نباید افکار منفی را مطرح کنید، چون ذهن اشخاص مشغول می شود. بعضی ها وقتی که می خواهند به خواب بروند و به یکدیگر شب بخیر می گویند، شروع می کنند به انتقال یک خبر بد و ناخوشایند. در آخرین لحظه نباید موضوع ناراحت کننده مطرح شود. موضوعاتی که باعث پریشانی و فکر کردن افراد می شود، نباید مطرح شوند.

سیستم ایکس هم مهمترین مسئله است، بخاطر ماده های شیمیائی که ترشح می کند و باعث خواب ما می شود.

ز نمی توانند راحت بخوابند. باید یک یا دو ساعت کلنجار بروند و بعد با یکسری مواد و قرص ها به خواب بروند.


حالا در این خواب، ما وقتی می خوابیم، وارد یک جهان و مکان دیگری می شویم. خواب اگر مرتب باشد، نشان می دهد که شخص در جسم و روان و جهان بینی به تعادل رسیده. شخصی که کابوس می بیند، سیستم ایکسش مشکل دارد. مسئله کابوس را با قرص نمی توانید حل کنید و اگر خواب را با قرص حل کنید، باید تا اخر عمر قرص بخورید. وقتی کسی با قرص می خوابد صبح که از خواب بلند می شود، انگار که کتکش زده اند و از زیر آوار بیرون آمده. ولی شخصی که به طور طبیعی بیدار می شود، خستگی از بدنش در می رود. بعضی ها خوابشان کم است و 3 یا 4 ساعت می خوابند، اینها همیشه تشنه خواب هستند و مریض می شوند. اگر خواب درست نباشد، مادر همه امراض است. بی خوابی ام الامراض است.

سایر موضوعات مطرح شده در جلسه؛

مصوبه کنگره دیده بانان:

روز 17/12/94 ما مصوبه کنگره دیده بانان را داشتیم که مطرح می کنم:

1ـ تولد ها در یک سالگی ، 3 سالگی، 5 سالگی، 7 سالگی، 14 سالگی و 20 سالگی گرفته می شود. البته این قانون از اول مهرماه 95 اجراء می شود.

ما امسال تعداد رهائیمان از رقم 3000 نفر تجاوز می کند. ما در بعضی شعب در هفته 5 یا 6 رهائی داریم. در صورتی که ما در هفته یک جشن تولد می توانیم بگیریم، تولد گرفتن برای همه مشکل است. سال اولی ها را باید جشن تولد بگیریم.

تولد سه سال به بعد برای کسانی گرفته می شود که خدمتگزار هستند.

2ـ ایجنت ها و اسیستانت ها در نمایندگی ها بایستی کارهای نظارتی انجام دهند و از کارهای اجرائی خودداری کنند.

اسیستانت و ایجنت کار اجرائی ندارند، فقط کار نظارتی انجام می دهند. اسیستانت یا ایجنت مرزبان اول یا مرزبان سوم یا پنجم نیست. اسیستانت هیچ کار اجرائی ندارد و نباید دخالت کند.

به همان مقداری که ایجنت در قسمت آقایان ارزش دارد، اسیستانت هم گروه خانواده ارزش دارد. اسیستانت در گروه خانواده معادل ایجنت در گروه آقایان است. اسیستانت کمتر از ایجنت نیست. اسیستانت مسئول مرزبانان خانواده است و ایجنت مسئول گروه آقایان و مسافران است. وقتی جلسه مرزبانی برگزار می شود، همیشه نباید مرزبانان خانواده حضور داشته باشند، ممکن است ماهی یک بار لازم باشد که حضور داشته باشند. اگر مرزبانان گروه خانواده بخواهند در جلسه مرزبانی آقایان و ایجنت حضور داشته باشند، باید از اسیستانت اجازه بگیرند.

3ـ قانون نشستن راهنماها در آخر سالن لغو می شود. می توانند پراکنده در بین رهجوهایشان بنشینند.

4ـ کلیه مسافران ، خانمها و آقایان بعد از رهائی می توانند دو سال در لژیون حضور داشته باشند. بخاطر اینکه لژیون ها باید فضای لازم برای تازه واردین را داشته باشند و افراد رهائی بالا در لژیون ها بعضاَ مشکل ساز می شوند و گاهی اظهار فضل هم می کنند. می توانند در سایر مراسم حضور داشته باشند، ولی لژیون را باید برای تازه واردین خالی کند. اگر لژیونی تازه وارد نداشته باشد، خروجی نخواهد داشت.

5ـ همسفر سفر دومی، به فردی اطلاق می گردد که از ورود وی به کنگره 11 ماه گذشته باشد و مسافر او به درمان رسیده باشد. مثلاً یک نفر 5 سال پاکی داشته و تازه ازدواج کرده بود، جلسه بعد همسفرش بعنوان استاد جلسه نشسته بود.

6ـ همسفر به بستگان درجه یک فرد اطلاق می شود، پدر، مادر، خواهر، همسفر یا فرزند می تواند همسفر باشد. ولی پسرعمو، دوست و ... نمی تواند راهنما شود، فقط می تواند در جلسات حضور داشته باشد.

7ـ در عید نوروز افرادی که در جایگاه راهنمائی، مرزبانی، ایجنتی، اسیستانتی هستند، از دادن عیدی و عیدی گرفتن منع می گردند.

ببینید ما در طول سال، هفته هائی داریم که به مناسبت های مختلف افراد به یکدیگر هدیه می دهند، مثل هفته راهنما، هفته مرزبان، هفته همسفر، هفته دیده بان ... بعد ما خیلی مسائل دیگری در کنگره داریم. من خودم از تمام این ها پرهیز کردم، خیلی ها در هفته راهنما ، دیده بان ، ایجنت ، هفته معلم ، هفته پدر و هفته عشاق به من کادو دادند و من نپذیرفتم، چون قضیه لوس می شود. اگر ما بخواهیم این کارها را زیاد انجام دهیم، ارزش خودش را از دست می دهد.

قبلاً ما گفتیم هرکس به رهائی می رسد، برای کلینیک ها گل و شیرینی ببرد، به مرزبانان ، نشریات ، اوتی و راهنما هدیه بدهد، خوب این فرد پشیمان می شود و می رود. بعد می بینیم بجای اینکه در روز رهائی اش خوشحال باشد، افسردگی می گیرد. این را جمع کنید و بگذارید شأن خودش را حفظ کند.

بزرگترین موضوعی که من را مشغول می کند، مراسم دید و بازدید عید نوروز است. که من بایستی بخاطر اینکه بزرگ شما هستم روزهائی را می نشینم و دید و بازدید انجام می دهم. من در حد مقدور و منطقی که به سیستم و کنگره ضربه نزند این کار را کردم، وگرنه اگر بخواهیم به این وضعیت ادامه بدهیم، شش ماه دیگر و یکسال دیگر اصلاً نمی شود به کنگره آمد. چون هرکاری می کنید توقع دارند.

اگر هر چیزی از حدش بگذرد، لوس می شود. ما ماشاء الله هر روز یک مراسمی داریم. کار ما عشق است و گفته ایم خدمت ما رایگان است. حالا اگر یک نفر در روز عید نوروز به شما عیدی دارد، ایرادی ندارد، ولی این دیگر مد نشود که شخص بنشیند و مانند من عمل کند، به این شکل عمل نکنید، وگرنه خراب می شود.

در کنگره 60 دید و بازدید عید نوروز من از ساعت 6 صبح شروع می شود. چون اگر بخواهیم 8:30 صبح اینجا همه هجوم بیاورند، نمی توانیم جمعش کنیم.

سرِ چشمه بتوان بستن به بیل                      چو پر شد، نتوان بستن به پیل

برنامه دید و بازدید عید نوروز؛

روز یکشنبه ؛ از ساعت 6 صبح تا 12 ظهر و روز دوشنبه؛ ساعت 8 صبح تا 12 ظهر متعلق به مسافران و همسفران تهران .

روز سه شنبه ؛ از 8 صبح تا 12 ظهر برای خانمهای مسافر تهران وشهرستان

روز چهارشنبه؛ از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر برای مسافران و همسفران شهرستان هاست.

در ضمن روز چهارشنبه 4 فروردین، جلسه برقرار است که هم رهائی انجام شود و هم دید و بازدید عید را انجام دهند. اگر ما چهارشنبه را رهائی ندهیم ، دو هفته بعد رهائی ها به حدود 300 نفر می رسد و برای ما مشکل ایجاد می شود.منبع: جمعیت احیاء انسانی کنگره 60
نگارنده: مسافر ایمان یهروز
وبلاگ
شبشکن؛ مدیریت آقای پورمحمدی 
نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی کنگره 60، 
برچسب ها : کارگاه آموزشی جهانبینی ؛اهمیت خواب شب،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :